Umění a kýče

29. března 2017 v 20:03
Tak si představte, co dnes všechno lidi nevymyslí. Zkuzte říct co je umění a co je kýč. Jestli to nevíte, přečtěte si můj článek. A jestli víte, můžete si ho přečíst taky.


Takže, představte si jezírko s labuťemi. Kolem jezírka rostou břízy a rákosí. Za jezírkem je louka posetá tisíci květů. A to vše detailně vykreslené v jednom obrazu. Tohle je kýč.

A teď si představte čtyři různoběžné čáry, sedm puntíků a v pozadí tři trojúhelníky. To je prosím umění.
V jedné knize jsem viděla červený čtverec. Viděla jsem ho v knize o umění a ten čtverec tam byl úmyslně.

Každopádně je to tak, že kdybyste omotali klíč gumičkou a přidali vlas, měli byste dílo za 20 000 Kč. Nebo jestli jste četli, jak uklízačka vyhodila drobky ze sušenky a oni ji žalovali za zničení uměleckého díla v hodnotě asi 200 000 Kč.

Já asi upřednostňuju spíš kýče, protože u umění moc často není poznat, co to je.

https://www.google.cz/search?q=umění&client=opera&hs=vRz&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiaxaS3ofzSAhWBnhQKHVVFDCQQ_AUICCgB&biw=1280&bih=905#tbs=sur:f&tbm=isch&q=obraz&*&imgdii=W6rP7ifAeQrLjM:&imgrc=YaBmKw_DCNsBkM:

https://www.google.cz/search?q=umění&client=opera&hs=vRz&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiaxaS3ofzSAhWBnhQKHVVFDCQQ_AUICCgB&biw=1280&bih=905#q=um%C4%9Bn%C3%AD&tbm=isch&tbs=sur:f&*&imgrc=sUfIJYpq6REbGM:

PS: Jsem ráda, že jsem konečně vymyslela téma.

Vaše duhová sova.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama